169 SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal

7810a_8dc6dd519bff4ec_med.jpeg
  • 7810a_8dc6dd519bff4ec_sm.jpeg
  • 7810b_8dc6dd51b9dd9df_sm.jpeg
  • 7810c_8dc6dd51e3ee3b0_sm.jpeg
  • 7810d_8dc6dd5215fe111_sm.jpeg
  • 7810e_8dc6dd523b5b5c4_sm.jpeg
  • 7810f_8dc6dd5254a8a34_sm.jpeg
  • 7810g_8dc6dd526a2864b_sm.jpeg

fanerad i flertalet träslag, bland annat björk och alm, dekor av svärtade kolonner samt mässingsapplikationer, invändig lådinredning med draghandtag av lejonmaskaroner, höjd 107, 100 x 47 cm

  • Skick:skador, lagningar

Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)63 SEK
Kanonauktioner logo

info@kanonauktioner.se

Följ oss