169 SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal
fanerad i flertalet träslag, bland annat björk och alm, dekor av svärtade kolonner samt mässingsapplikationer, invändig lådinredning med draghandtag av lejonmaskaroner, höjd 107, 100 x 47 cm
- Skick:skador, lagningar
Köparprovision (inkl. moms) | 22.5% |
Slagavgift (inkl. moms) | 63 SEK |