2 YRJÖ KUKKAPURO (född 1933), "Karuselli"

7325a_8dc4d9a09b2d4b8_med.jpeg
  • 7325a_8dc4d9a09b2d4b8_sm.jpeg
  • 7325b_8dc4d9a0b672d23_sm.jpeg
  • 7325c_8dc4d9a0d1eb387_sm.jpeg
  • 7325d_8dc4d9a0ede8fe2_sm.jpeg
  • 7325e_8dc4d9a105e500b_sm.jpeg
  • 7325f_8dc4d9a118ec28b_sm.jpeg
  • 7325g_8dc4d9a129b3d04_sm.jpeg
  • 7325h_8dc4d9a13d8537d_sm.jpeg
  • 7325i_8dc4d9a1512c32b_sm.jpeg

fåtölj med fotpall, Haimi, 1970-tal, vit glasfiberstomme med svart läderklädsel, formgiven 1963-64, fotpall 55 x 55, fåtöljens höjd 88 cm - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson

  • Skick:åldersrelaterat slitage och märken, torr stoppning
  • Proveniens:Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson

Köparprovision (inkl. moms)22.5%
Slagavgift (inkl. moms)63 SEK
Kanonauktioner logo

info@kanonauktioner.se

Följ oss