Kanonauktioner 18 maj 2024
Visning på fredag 17/5 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 18/5 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 18/5 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan fredag den 10/5 ca kl 10.00 då vi släpper hela katalogen på nätet. Vi hoppas ändå att ni kommer till oss och tar del av showen i våra lokaler. På auktionsdagen bjuder vi alla besökare på gratis mat, dryck, bubbel och underhållning.
Lägsta föremålsnummer
- Klockor & UrRensa filter
9
KONSOLUR, 1800-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
84
HERRARMBANDSUR
Slutpris600 SEK
93
FICKUR, 14K, GULD, SAVONETTE
Slutpris3 400 SEK
235
VÄGGPENDYL, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
340
DAMARMBANDSUR, 14k guld
Slutpris800 SEK
349
RESEUR, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
370
DAMARMBANDSUR, Svalan,18k
Slutpris1 000 SEK
389
PARTI VÄCKARKLOCKOR OCH BORDSUR
Slutpris150 SEK